Czy owijarka jest odpowiednia dla Twojej firmy?

Maszyny do owijania folią stretch można uznać za dużą inwestycję dla firm, więc jeśli myślisz o przejściu na automatyzację owijania folią stretch , oto 6 kluczowych obszarów, które należy wziąć pod uwagę. Folia stretch jest niezbędna do pakowania większości towarów.

Ilość owiniętych palet dziennie

Jeśli owijasz od 10 do 15 palet (lub więcej) dziennie, prawdopodobnie nadszedł czas, aby rozważyć zainwestowanie w maszynę stretch. Ręczne owijanie palet może spowolnić operację wydawania towarów i być kosztowne pod względem ilości używanej folii. To także ciężka praca dla operatora. Maszyny pakujące są rozwiązaniem dla Twojej firmy.

Koszt owijania palet

Zazwyczaj owijanie standardowej palety folią ręczną może odpowiadać kosztowi materiału około 75 pensów na paletę. Przełączając się na owijarkę do folii stretch z pękaniem rdzenia , możesz obniżyć ten koszt folii do około 50 pensów za paletę, a moc maszyny do wstępnego rozciągania kosztuje około 20 pensów za paletę. Koszty te zależą od rodzaju używanej folii stretch.

Tak więc, chociaż początkowy koszt maszyny może być znaczny, oszczędności poczynione w folii stretch z nawiązką pokryją koszty i mogą wzrosnąć na przestrzeni lat do małej fortuny – jeśli zainwestujesz mądrze i będziesz postępować zgodnie z dobrą rutyną konserwacyjną. Owijarka może działać do 15 lat (czasami dłużej) i zazwyczaj jest objęta 3-letnią gwarancją.

Przestrzeń dostępna

Dostępna przestrzeń może decydować o rodzaju maszyny, którą wybierzesz. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, możesz rozważyć mobilną owijarkę do palet – można ją zabrać na paletę i objechać ją silnikiem, aby dostarczyć owijki. Jeśli masz więcej miejsca, bardziej odpowiednia może być maszyna ze stołem obrotowym, można dodać rampy, aby wjeżdżać i wyjeżdżać z palet.

Dostępna jest nowa gama oszczędzających miejsce ramp niskoprofilowych, aby ułatwić pracę nawet w najciaśniejszych przestrzeniach, a maszyny niskoprofilowe oferują 60% redukcję wysokości stołu obrotowego, co znacznie ułatwia ładowanie i wyjmowanie palet.

Waga owijanych towarów

Należy wziąć pod uwagę dwa czynniki. Po pierwsze całkowita waga palety. Jeśli ładunek jest bardzo ciężki – lub niestabilny – nie będą one dobrze przylegać do owijarki ze stołem obrotowym. Niestabilnymi ładunkami można zarządzać, dodając górną płytę – piankowy dysk, który utrzymuje ładunek stabilnie podczas jego obrotu. Jeśli pakowane przedmioty są lekkie – na przykład puste butelki – powinieneś rozważyć pre-maszynę Power, folia stretch jest nakładana bez zgniatania towaru, zapewniając jednocześnie doskonałe zabezpieczenie ładunku.

Wydajność

Kupując duży bilet, chcesz mieć pewność, że zapewnia on wartość. Rozważ model, który oferuje pełną widoczność raportowania. Pomysłowy nowy R Connect to system oparty na chmurze, który monitoruje wydajność owijarki za pomocą urządzeń mobilnych, umożliwiając zdalne sprawdzanie ustawień systemu, zużycia folii i informacji serwisowych. Dzięki oprogramowaniu do konserwacji predykcyjnej jest również w stanie eliminować usterki na wczesnym etapie. R Connect zapewnia optymalizację wydajności, niezależnie od tego, kto obsługuje maszynę.