Czym jest blog dotyczący stylu życia?

Blog lifestylowy o stylu życia to rodzaj strony internetowej, na której bloger pisze o swoim życiu, doświadczeniach, zainteresowaniach lub codziennych czynnościach.

Z tego powodu blogi dotyczące stylu życia są często bardziej osobiste niż inne rodzaje blogów . Zamiast po prostu dzielić się najnowszymi wiadomościami z branży lub uczyć czytelników na dany temat, blogerzy lifestylowi dzielą się swoimi osobistymi doświadczeniami, aby inspirować innych.

A dzięki blogowaniu o stylu życia nie musisz ograniczać się tylko do jednego tematu. Możesz tworzyć treści na różne tematy związane z Twoim życiem, takie jak rodzicielstwo, gotowanie, fitness, uroda, życie studenckie i wszystko inne pomiędzy.

Rzućmy okiem na kilka przykładów blogów lifestylowych, aby lepiej zrozumieć…

 Wybierz niszę bloga Lifestyle

Zanim zaczniesz swój blog o stylu życia, musisz zdecydować, jaka jest Twoja nisza.  

Nisza to temat lub temat Twojego bloga. Mówiąc prościej, jest to odpowiedź na pytanie: O czym jest Twój blog?

Wiemy, że podstawowy blog lifestylowy obejmuje tematy związane z Twoimi codziennymi czynnościami i życiem. Tematem twojego bloga o stylu życia powinieneś być ty.

Wiemy również, że blogi lifestylowe nie ograniczają się do jednego tematu. Możesz pisać na różne tematy, które Cię interesują.

Ale pomaga zdecydować, o jakich konkretnie tematach chcesz pisać, zanim zrobisz cokolwiek innego. To da ci trochę skupienia i pomoże ci dowiedzieć się, czym twój blog różni się od konkurencji.

Na przykład blog poświęcony stylowi życia DadCamp obejmuje takie tematy, jak rodzicielstwo, podróże oraz sztuka i rzemiosło dla kreatywnych i nowoczesnych rodziców.

Wybierz platformę do blogowania

Następnie musisz wybrać platformę blogową.

Do wyboru jest wiele platform blogowych , zarówno darmowych, jak i płatnych.

Kiedy zaczynasz, możesz ulec pokusie skorzystania z bezpłatnej platformy blogowej, takiej jak WordPress.com, aby zaoszczędzić pieniądze. Jednak wybór bezpłatnej platformy do blogowania ma wiele wad:

  • Domena nieprofesjonalna : dzięki bezpłatnej platformie blogowej będziesz mieć nazwę hosta dołączoną do nazwy domeny. LifestyleBlog.com wygląda bardziej profesjonalnie niż LifestyleBlog.blogspot.com .
  • Brak kontroli : bezpłatne platformy blogowe nie dają wielu opcji dostosowywania bloga. Nie możesz zmienić projektu i będziesz musiał zadowolić się wszystkimi ograniczonymi funkcjami, które ma do zaoferowania.
  • Brak zarabiania : nie możesz zarabiać na swoim blogu, jeśli korzystasz z bezpłatnej platformy blogowej. 
  • Brak własności : nie będziesz mieć żadnych praw własności, jeśli zaczniesz blogować na bezpłatnej platformie. Mogą usunąć Twoje treści w dowolnym momencie, jeśli są one sprzeczne z ich wytycznymi dotyczącymi treści.

Dlatego zdecydowanie zalecamy korzystanie z WordPress.org jako platformy do blogowania.