Często zadawane pytania dotyczące wymiany opon

Podsumowując, oto lista najczęściej zadawanych pytań, a także kilka krótkich odpowiedzi, które nakierują Cię we właściwym kierunku podczas wymiany opon. Gdy mówimy o zagadnieniu wymiana opon Ursus, musimy szukać najlepszego zakładu wulkanizacji.

Jak często należy zmieniać opony?

Chociaż odpowiedź ta zależy od wielu czynników, w tym typu samochodu, stylu jazdy itp., istnieje przeciętne oszacowanie, jak często należy zmieniać oponę. Ogólnie rzecz biorąc, większość pojazdów pokonuje około 15 000 mil rocznie, co odpowiada około 45 000 mil co trzy lata. Jeśli weźmiesz pod uwagę gwarancję na przebieg opon i ilość przejechanych kilometrów w ciągu roku (ponad 15 tys. mil), będzie to dobry wskaźnik, jak często będziesz musiał wymieniać opony.

Które opony zużywają się pierwsze?

To temat wielu dyskusji. Jednak większość pojazdów, niezależnie od tego, czy mają napęd na przednie koła, czy na wszystkie koła, będzie zużywać opony z przodu szybciej niż z tyłu. Przednie opony odpowiadają za kierowanie, przyspieszanie i hamowanie, podczas gdy tylne koła zazwyczaj podążają za nimi. Większość pojazdów ma również większość swojego ciężaru z przodu pojazdu, co powoduje, że przednie opony wytrzymują większe obciążenie niż tylne. Ponieważ zużycie przednich i tylnych kół może być różne, odpowiedź na to, które opony zużywają się szybciej , to zazwyczaj opony przednie.

W pojazdach z napędem na wszystkie koła należy wymienić wszystkie cztery opony jednocześnie. Nie masz możliwości wymiany tylko dwóch na raz. Wymiana opon jest bardzo prosta.

Dlaczego opony trzeba obracać?

Ponieważ opony zużywają się nierównomiernie od przodu do tyłu, regularne obroty pozwolą na dłuższe użytkowanie zestawu opon poprzez bardziej równomierne zużycie bieżnika. Przednie opony szybciej ścierają zewnętrzne krawędzie, więc rotacja pozwala zawsze mieć największy bieżnik na zewnętrznej stronie opony. Brak obracania spowoduje zużycie jednego kompletu opon i prawdopodobnie konieczność wymiany wcześniej niż drugiego. Wymiana opon Gocław w Warszawie jest najlepszym miejscem do tego.

Jak często należy obracać opony?

Po pierwsze: sprawdź w instrukcji obsługi swojego pojazdu, czy ma zalecany schemat rotacji. Opony należy obracać mniej więcej co sześć miesięcy lub co 6000 do 8000 mil. Dobrą zasadą jest obracanie opon przy każdej wymianie oleju.