Jak działa odżywcze serum do włosów?

Myślałaś, że ustalenie rutynowej pielęgnacji skóry było trudne? Pielęgnacja włosów może być jeszcze większym labiryntem. Nie każdy szampon zwiększający objętość faktycznie sprawdzi się u osób z wiotkimi włosami i nie każda maska do włosów przywróci Twoje loki do życia. Jednym z prostszych produktów do odkrycia i zainwestowania są serum po myciu włosów, stworzone z myślą o pielęgnacji włosów na długość. Oczywiście istnieje idealne rozwiązanie, które poradzi sobie z każdym problemem. Dwóch znanych stylistów fryzur pomaga nam zrozumieć wszystko, co należy wiedzieć na temat doboru odpowiedniego serum do włosów do rodzaju włosów i prawidłowego jego stosowania.

Co to jest serum do włosów?

Fryzjer z Delhi, Rod Anker, opisuje odżywcze serum do włosów jako „zazwyczaj produkt na bazie oleju, który zmiękcza i łagodzi łuskę włosa. Jako środek nawilżający pomaga zapobiegać uszkodzeniom naskórka podczas stylizacji. Podobnie jak szampony, odżywki i maski, serum są również przeznaczone do rozwiązywania różnych problemów związanych z włosami – niektóre mogą działać na wiele potrzeb jednocześnie, inne mają określone zastosowania. „Stosuje się go między innymi do powlekania włosów i ochrony przed uszkodzeniami cieplnymi, dodawania im blasku, zatrzymywania wilgoci i zapobiegania puszeniu się” – dodaje mieszkająca w Nowym Jorku stylistka fryzur Yianni Tsapatori.

Dlaczego potrzebujesz serum do włosów?

Serum do włosów ma właściwości ochronne i naprawcze, co czyni je niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji włosów. Anker używa serum do włosów przed stylizacją włosów, mając dwojaki cel: „Jako środek chroniący przed ciepłem, ułatwiający puszenie się i zapewniający nawilżenie — zamknięcie łusek zapobiega puszeniu się, zatrzymuje wilgoć i zapewnia ochronę przed ciepłem”. Najlepiej nałożyć pompkę lub dwie (w zależności od długości i grubości włosów) na całej długości, gdy włosy są wilgotne lub suche – unikaj skóry głowy – aby w pełni wykorzystać produkt. „Zawsze unikaj nasady, ponieważ sprawi to, że Twoje włosy będą wyglądać na tłuste, a w końcu może to spowodować ich wypadanie” – mówi Tsapatori. „Użyj kilku kropli i rozetrzyj je w dłoniach przez kilka sekund przed nałożeniem. Wskazówka jest taka, aby rozpocząć nakładanie najpierw na końcówki, a następnie na kark, a następnie nałożyć go na połowę i górę włosów. Dzieje się tak dlatego, że kiedy zaczynamy, mamy w rękach dużo produktu i możemy nałożyć go sporo na wierzch, przez co włosy będą bardzo przetłuszczone.” Niezwykle ważne jest, aby używać tylko takiej ilości, jaka jest potrzebna do uzyskania filmu ochronnego. Nie traktuj tego jak olejowania włosów. „Serum nie powinno obciążać włosów” – wyjaśnia Anker.

Jak dobrać serum do problemów z włosami?

Do włosów suchych, grubych i puszących się
Serum do włosów na bazie silikonu jest najlepszym wyborem dla włosów suchych, grubych i puszących się, ponieważ działa jak gęsty uszczelniacz i działa okluzyjnie, blokując parowanie wody i utrzymując włosy nawilżone. Jeśli używasz tego składnika, najlepiej pominąć go w pozostałych produktach do pielęgnacji włosów.

odżywcze serum do włosów

Dla matowych włosów

Olejki takie jak arganowy i migdałowy mogą natychmiast dodać blasku i wygładzić włosy pozbawione blasku. Kapsułki witaminy E można również stosować jako serum, aby zwiększyć witalność włosów i sprawić, że będą wyglądać na zdrowsze i bardziej odżywione.

Do włosów cienkich i puszących się

Jeśli masz cienkie, wiotkie i podatne na puszenie się włosy, szczególnie ważne jest, aby wziąć pod uwagę składniki serum. „Poszukaj lżejszego silikonu, takiego jak cyklometikon, który jest składnikiem rozpuszczalnym w wodzie” – sugeruje Tsapatori. „Nie chcesz obciążać włosów, ale dbaj o ich nawilżenie i zdrowie.” Niektóre serum do włosów zawierają hydrolizowane białka, które mogą pomóc przeciwdziałać ładunkom elektrostatycznym powodującym puszenie i sklejanie się, co czyni je dobrym wyborem, jeśli chcesz pominąć silikony całkowicie.

Do włosów farbowanych

Włosy farbowane są poddawane zabiegom i wymagają intensywnej dawki nawilżenia, niezależnie od tego, jak bezpieczny i wolny od środków chemicznych jest zastosowany kolor włosów. Wybierz formuły na bazie kremu (jeśli masz gęste włosy) lub wybierz odżywczą mieszankę olejków przeznaczoną do włosów farbowanych, aby zachować zdrowie i zachować żywy kolor na dłużej.

Do kręconych włosów

Jeśli masz kręcone włosy, chcesz nawilżyć grzywę, jednocześnie utrzymując loki świeże i nienaruszone. Intensywnie odżywcze formuły stworzone z myślą o lokach to najlepszy wybór. Kluczem jest wybór lekkiego serum do włosów o nawilżającej formule, które pomoże ograniczyć łamliwość włosów, zachowując jednocześnie naturalny sprężystość loków.