Znaki, że nadszedł czas, aby ulepszyć swoją rozdzielnię elektryczną

Twoja rozdzielnia elektryczna, zwany także skrzynką z wyłącznikami, kontroluje całą energię elektryczną w twoim domu. Odbiera energię elektryczną od dostawcy usług energetycznych, a następnie dystrybuuje ją do każdego obwodu w domu. Obwody z kolei dostarczają energię do wszystkich gniazdek, świateł, urządzeń i innych urządzeń elektrycznych. Panel elektryczny to centrum sterowania, które w razie potrzeby umożliwia wyłączenie zasilania poszczególnych części domu.

Jednak to znacznie więcej niż tablica rozdzielcza, dzięki której możesz kontrolować zasilanie swojego domu; Twój panel elektryczny ma kilka ważnych funkcji, dzięki którym Twój dom jest bezpieczny, a instalacje elektryczne Wrocław działa wydajnie. Jeśli Twoja rodzielnia jest stara, przestarzała lub działa nieprawidłowo, modernizacja może zapewnić bezpieczeństwo Twojej rodzinie i pomóc systemowi nadrobić zaległości. Skąd wiesz, kiedy nadszedł czas na ulepszenie panelu elektrycznego? Czytaj dalej, aby poznać niektóre znaki ostrzegawcze.

1. TWÓJ DOM JEST STARSZY

Wraz ze wzrostem naszego uzależnienia od technologii rośnie zapotrzebowanie na energię elektryczną w naszych domach. Starsze domy mogły zostać zaprojektowane przed centrami rozrywki, klimatyzatorami i komputerami, co oznacza, że ​​ich instalacje elektryczne Wrocław nie były przeznaczone do przenoszenia obciążenia, o które teraz prosimy. Starsze domy były często budowane z panelami elektrycznymi o natężeniu 60 amperów, podczas gdy domy w dzisiejszych czasach są wyposażone w panele o natężeniu 100 lub 200 amperów, aby sprostać naszym współczesnym potrzebom.

2. NIE MASZ WYSTARCZAJĄCEJ LICZBY GNIAZDEK

Jeśli regularnie korzystasz z przedłużaczy, oznacza to, że Twój dom nie ma wystarczającej liczby gniazdek, aby zaspokoić Twoje potrzeby. Przedłużacze są przeznaczone do krótkotrwałego użytkowania, aby zapewnić zasilanie dokładnie wtedy, gdy jest to potrzebne – na przykład, masz imprezę i musisz wystawić lampę na zewnątrz na wieczór. W przypadku intensywnego użytkowania przedłużacze mogą się szybko zużywać i mogą stanowić zagrożenie pożarowe. Więc zamiast stwarzać ryzyko potknięcia się z siecią listew przeciwprzepięciowych i przedłużaczy, zmodernizuj panel elektryczny i dodaj więcej gniazdek do domu!

3. TWÓJ PANEL JEST PEŁEN BEZPIECZNIKÓW, A NIE WYŁĄCZNIKÓW AUTOMATYCZNYCH

Jeśli twój dom został zbudowany przed 1970 rokiem, może mieć system elektryczny oparty na bezpiecznikach zamiast systemu opartego na obwodach. To kolejny przestarzały system, który nie został zaprojektowany z myślą o współczesnych potrzebach. Wyłączniki są zaprojektowane tak, aby „wyłączyć się” w przypadku przeciążenia, co oznacza, że ​​nie są w stanie bezpiecznie zatrzymać przepływu energii elektrycznej. Bezpieczniki topią się, przepalają lub powodują zwarcie w przypadku przeciążenia, co wiąże się z niewielkim ryzykiem pożaru.

4. CZĘSTO POTYKASZ SIĘ O WYŁĄCZNIKI

Jeśli po wyzwoleniu wyłącznika ciągle będziesz musiał podchodzić do skrzynki z wyłącznikami, modernizacja panelu elektrycznego rozwiąże ten problem. Obwody wyzwalają się często, gdy panel elektryczny jest stary i zużyty lub działa nieprawidłowo. Może to również oznaczać, że stary panel nie poradzi sobie z Twoimi potrzebami energetycznymi.

5. UAKTUALNIŁEŚ SWÓJ DOM I/LUB URZĄDZENIA (LUB PLANUJESZ)

Twój panel elektryczny został zaprojektowany tak, aby zaspokoić potrzeby energetyczne Twojego domu, tak jak w momencie jego budowy. Jeśli zbudowałeś dodatek, zamieniłeś piwnicę w przestrzeń mieszkalną lub w inny sposób znacznie zwiększyłeś swoje wymagania, najprawdopodobniej potrzebujesz ulepszenia, aby system elektryczny mógł nadążyć. Dodanie wielu nowoczesnych urządzeń może również pobierać dużo energii, więc jeśli w końcu dostałeś zmywarkę lub pralkę i suszarkę, której wcześniej nie miałeś, możesz potrzebować ulepszenia.

6. TWÓJ SYSTEM ELEKTRYCZNY JEST PRZECIĄŻONY

Ciągłe przeciążanie układu elektrycznego nie tylko powoduje jego słabe działanie, ale także stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa! Jeśli Twój system elektryczny ma problemy z nadążaniem, najprawdopodobniej zauważysz niektóre z tych znaków:

  • Światła często migoczą
  • Światło przygasa po włączeniu urządzenia
  • Wyłączniki często się wyłączają lub bezpieczniki często się przepalają
  • Niektóre z twoich sklepów są nadpalone
  • Czujesz zapach spalenizny wokół włącznika lub gniazdka
  • Gniazda emitują iskry podczas podłączania lub odłączania przewodu
  • Doznasz szoku podczas podłączania lub odłączania przewodów

POTRZEBUJESZ MODERNIZACJI PANELU ELEKTRYCZNEGO W TAMPA BAY NA FLORYDZIE?

Jeśli wiele z tego, co zostało omówione powyżej, brzmi znajomo, potrzebujesz aktualizacji panelu elektrycznego, aby zapewnić bezpieczeństwo domu, zużywać energię elektryczną i stale cieszyć się urządzeniami elektrycznymi. Doświadczeni elektrycy w elektryk Wrocław mogą wykonać modernizacje paneli elektrycznych i ciężkie upsy w Twoim domu. Nasi elektrycy są przeszkoleni w branży i posiadają uprawnienia do wykonywania instalacji elektrycznych i napraw zgodnych z przepisami PE-EN oraz przepisami stanowymi i miejskimi.