Wazony- idealna prosta dekoracja

To kwitnący cud.
Tylko ładne ozdoby? Przeciwnie! Wazony są teraz oczywiste, same w sobie stanowią deklaracje projektowe, inspirujące kompozycje kwiatowe – od awangardy po romantyczne. Jedno jest pewne: florystyka nigdy nie była bardziej zróżnicowana ani kreatywna. Karczochy kwitną swobodnie. Ludzie eksperymentują również z gigantycznymi kwiatami, łączą delikatne trawy z naturalnymi kwiatami łąkowymi, a nawet wiążą bujne bukiety, w których kwiaty zdają się tańczyć. To wymaga czegoś więcej niż przeciętny, wielofunkcyjny szklany wazon. Potrzebują wyrazistych wazonów, we wszystkich kształtach i rozmiarach, aby wesprzeć kwiat lub dekoracje wnętrz. Rzuć okiem na nasz sklep z wyposażeniem wnętrz, być może spodobają ci się również nasze lampy stołowe!

Wyroby ceramiczne: Naturalne życie
Ceramiczne wazony odzwierciedlają szersze trendy w zakresie blatów stołowych: można znaleźć nie tylko rustykalną ceramikę, która z dumą pokazuje ślady swojego ręcznie wykonanego pochodzenia, ale także czyste linie graficzne i wzory.

Kartuzja Sewilli
Urocze kształty tych wazonów zachęcą każdego do układania bukietów z dzikich kwiatów, gałązek lub pojedynczych kwiatów: bulwiaste wazony z wąską szyjką nie potrzebują efektownego bukietu – każdy element ma swój własny. Eucalyptus zdobył dużą popularność na Instagramie, ale przynajmniej część swojego sukcesu zawdzięcza występowaniu solo w tym nowym typie wazonu. Popularne odcienie pastelowe i pudrowe szczególnie dobrze komponują się z zielonymi liśćmi, stąd trend kolorystyczny w wazonach. Zwróć też uwagę na zabawne wzory i ozdoby.

1 AYTM
2 Projekt Lene Bjerre
3 Eightmood
4 Ceramika Arfai Portugalia
5 Projekt KARE
Szkło: kolorowe i stylowe
Przezroczystość szklanych wazonów nadaje im lekki wygląd, nawet w większych rozmiarach i jaśniejszych kolorach. Dodają spokojną i bezwysiłkową styl do przestrzeni.

Livo
Szkło jako materiał daje producentom i projektantom niezwykle szerokie możliwości kreatywności. Wciąż widoczne są tradycyjne wazony sferyczne i wąskie, a także kształty, które mogą osiągnąć tylko dmuchacze szkła i które w żywy sposób pokazują ich umiejętności. Inne modne projekty to progresje kolorów, wielokolorowe szkło i antyczny wygląd z bąbelkami powietrza.

1 Rogaška 1655
2 Gie El Home
3 Akt
4 Henry Dean
5 Georg Jensen
W przypadku kwiatów solo: pojedyncze osoby robią wrażenie
Kiedy pokazujesz pojedyncze kwiaty lub trawy, możesz wybrać klasyczne wazony z białej porcelany, podobnie jak abstrakcyjne konstrukcje lub odważne, zabawne projekty. Wszystkie stanowią odpowiednie tło dla popularnej egzotycznej flory.

Valerie Obiekty
Jesteśmy naprawdę podekscytowani projektami, które kontrastują z naturą, układaniem kwiatów w kształtach probówek i techno, czy szklanych kul, w których róże kąpią się pod wodą jak w akwarium.

1 Massimo Lunardon
2 Leonardo
3 Duo Design
4 Gommaire
5 100 procent
Nowe niebieskie Chiny i Delft
Sztuka szlachetnej porcelany daje nowe życie starym wazonom. Tradycyjne motywy chińskie i delftowe nabierają nowoczesnego charakteru lub awangardowego kształtu, aby uzyskać ultra-fajne, współczesne odrodzenie.

Królewski Delft
Nawet konwencjonalne piękno ręcznie malowanych kwiatów, klasycznych niebieskich wzorów i pięknych dekoracji zyskuje nowoczesną interpretację, która rozwiewa pajęczyny. Niezależnie od tego, czy jest to styl retro, czy dekoracja 3D, tradycyjnie zdobione wazony są nową artystyczną centralną częścią dzisiejszego wystroju wnętrz.

1 Pip Studio
2 Miśnia
3 Vista Alegre/Folkifunki
4 Seletti

Niewiarygodne: wazony papierowe
Wazony z papieru? Ściśle mówiąc są to wazony pokryte papierem. Seletti zamienia pociętą plastikową butelkę w wazon inspirowany stylem Ming, a charytatywna marka projektowa Tiny Miracles zamienia szklankę na wodę do biura w element wystroju wnętrz. Gdy kwiaty wyblakną, wazon z rękawami składa się płasko do przechowywania, jak papier, z którego jest wykonany. Wazon z czajnikiem Talking Tables zawiera mały plastikowy pojemnik do napełnienia wodą i kwiatami. Papierowe wazony z Based on Roots są naprawdę wyjątkowe: są wykonane z tekturowych wycinanek, przeciągniętych na lewą stronę w siatkę i używane do upiększania prostych szklanych wazonów. Wazon marki Mark’s Europe składa hołd tradycyjnym japońskim papierowym abażurom; on też jest wciągnięty w kształt ozdobnego rękawa na szklany wazon.