W jaki sposób szambo „oczyszcza” ścieki?

Chociaż ciecze, które są oddzielane od ciał stałych, są nadal nieoczyszczane, przechodzą następnie przez wtórne oczyszczanie w drenażu/odpływach lądowych. Pola drenażowe idealnie sprawdzają się w lekkiej, napowietrzonej glebie, stwarzając przyjazne środowisko dla stopniowego gromadzenia się bakterii i pochłaniania ścieków w czystości. Odpływ gruntowy zazwyczaj składa się z kilku rowów, które są zlokalizowane pod dużym obszarem, często trawnikiem.

Możemy dodać filtr w rurze zanurzeniowej przed pójściem do kanalizacji do wtórnego oczyszczania, który zawiera filtr wody specjalnie zaprojektowany do szamba. Gdy ciała stałe opadną, a tłuszcze wypłyną na powierzchnię (uniemożliwiając im przejście przez dwie komory), filtr wyłapie mniejsze kawałki, które przedostały się przez system, zamiast przedostać się do kanalizacji.

Jeśli rozważasz zainstalowanie szamba na swojej posiadłości po raz pierwszy, mogą istnieć inne elementy, których nie znasz, a także pola melioracyjne lub dreny gruntowe. Niektóre z nich wymieniono poniżej.

Co to jest filtr do szamba?

Szamba betonowe zapobiegają przedostawaniu się cząstek żywności i odpadów stałych ze zbiornika do kanalizacji, zapobiegając zatykaniu gleby. Filtr może wymagać regularnego czyszczenia w celu usunięcia tłuszczów, kawałków jedzenia i tłuszczu, które zostały tam uwięzione i mogą potencjalnie zablokować system, a nie odpływ gruntu.

Posiadanie filtra, który ciągle się zatyka, podkreśla potrzebę stosowania wewnętrznych lub zewnętrznych separatorów tłuszczu w celu zmniejszenia ilości odpadów stałych, które mogą wypływać z kuchni, i może zachęcić personel do zapobiegania przedostawaniu się małych kawałków jedzenia, tłuszczu i oleju do zlewu, co ostatecznie prowadzi do kanalizacji. Filtr jest najskuteczniejszy dzięki własnemu systemowi powiadomień, który ostrzega o wszelkich alarmach wysokiego poziomu i blokadach migającego światła.