Systemy poliuretanowe do desek surfingowych: lekkie i skuteczne

Każdego dnia coraz więcej osób uprawia surfing, sport, w których systemy poliuretanowe są bardzo obecne. Odkąd Polinezyjczycy używają w starożytności desek podobnych do obecnych, aby przemieszczać się z jednej wyspy na drugą, lub od pierwszych zawodów sportowych w Kalifornii w 1885 r., deski surfingowe ewoluowały, obejmowały tylko i wyłącznie materiały, takie jak poliuretan.

Deska surfingowa powinna charakteryzować się zaangażowaniem na strzał fal, a jednocześnie zapewniać skuteczność pływalności (podstawa surfingu). Z tego powodu od lat 60-tych deski surfingowe wykonane z poliuretanu, dzięki swoim właściwościom, są częstymi działaniami i pokazywanymi w witrynach sklepów surfingowych.

Systemy poliuretanowe w surfingu

Dzięki swojemu mocnemu poliuretanowi zapewnia lekkość i pewność na strzał. To sprawia, że ​​​​poliuretan jest materiałem na różne akcesoria potrzebne do surfowania. Poliuretan można znaleźć nie tylko we wczesnych deskach surfingowych, ale także w niektórych strojach kąpielowych specjalnie przeznaczonych do tego sportu, określanych mianem „strojów przeciw rekinom”. Istnieją różne wyroby z poliuretanu.

Właściwości nadawane przez poliuretan deskom surfingowym

Systemy poliuretanowe na desce surfingowej cechami, które pomagają wspierać stania na fali.

  • Lekkość : dzięki swojej wykorzystaniu molekularnej poliuretanu przyczynia się do flotacji, zapewniając efektywność deski surfingowej.
  • Od: Poliuretan staje się twardym materiałem umożliwiającym strzelanie i czas, nawet przy takim użytkowaniu, jak surfing.
  • Trwałość : dobra jakość uzyskiwana na podstawie określonego produktu, w celu uzyskania pomocy na działanie wody i zasolenia, wykonania z materiału tego określonego produktu, dla którego warto badać w tym typie deski surfingowej.

Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu materiału w procesie produkcji, poliuretanowe doskonale dopasowują się do dodatkowego kształtu biurka. Bardzo dobrym produktem z poliuretanu są też wałki poliuretanowe.