Problemy ze stresem i oczami.

Czy stres może powodować problemy z oczami?

Wszyscy wiemy, że stres może powodować wiele problemów zdrowotnych, ale czy wiesz, że przewlekły stres może również wpływać na wzrok? W tym poście na blogu przyjrzymy się, w jaki sposób stres może powodować problemy z oczami i co możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko.

Czym właściwie jest stres?

Optyk Puławy jest odpowiedzią organizmu na wszelkie stawiane mu wymagania — fizyczne, emocjonalne lub jedno i drugie. Może to być spowodowane zarówno dobrymi, jak i złymi doświadczeniami. Kiedy czujesz się zagrożony, twój układ nerwowy uwalnia hormony, które powodują, że twoje ciało ma „reakcję walki lub ucieczki”. Ta reakcja na stres może być pomocna w niektórych sytuacjach, ale gdy jest stale aktywowana, może odbić się na twoim zdrowiu.

Co stres robi z ciałem jako całością

Jak wspomnieliśmy, kiedy doświadczasz stresu, twoje ciało przechodzi w tryb walki lub ucieczki. Oznacza to, że zachodzi szereg zmian, które pomogą Ci poradzić sobie ze stresującą sytuacją. W rzeczywistości, kiedy twoje ciało reaguje na stres, do pewnego stopnia wpływa to na wszystkie narządy wewnętrzne.

Twoje tętno i oddech przyspieszają, ciśnienie krwi wzrasta, a mięśnie napinają się. Możesz również zauważyć, że twój wzrok staje się bardziej skupiony i zaczynasz się pocić. Wszystkie te zmiany mogą mieć wpływ na Twój wzrok.

Wszystkie te zmiany fizyczne mogą również wpływać na wzrok. Na przykład, jeśli twoje tętno wzrasta, może to powodować niewyraźne widzenie . Napięte mięśnie mogą powodować bóle głowy lub migreny. A zwiększone pocenie się może powodować podrażnienie samego oka. W niektórych przypadkach optyk Lublin może nawet spowodować długotrwałą naprawę wzroku.

Jak stres wpływa na oczy?

Wysoki poziom stresu może powodować szereg problemów ze wzrokiem związanych ze stresem, w tym:

Suche oczy

Kiedy jesteś zestresowany, twoje ciało wytwarza więcej kortyzolu, hormonu stresu. Może to zakłócać produkcję łez i prowadzić do suchości oczu.

Drżenie oczu

Stres może powodować drganie mięśni wokół oczu lub przypadkowe skurcze. Drganie oczu jest zwykle nieszkodliwe, ale może być denerwujące.

Niewyraźne widzenie

Stres może również powodować napięcie mięśni oczu, co może prowadzić do tymczasowego niewyraźnego widzenia lub częściowej utraty wzroku.

Zmęczenie oczu

Twoje oczy pracują w nadgodzinach w okresach dużego stresu, w wyniku czego będą się czuły napięte i posiniaczone. Zmęczenie oczu może również prowadzić do bólów głowy i migren.

Męty oczu

Znasz te małe plamki i faliste linie, które widzisz, gdy poruszasz oczami? Większość ludzi je ma, ale zauważysz ich wzrost, gdy czujesz się zestresowany.

Migreny

Stres może wywołać migreny lub je pogorszyć.  Migreny mogą powodować szereg objawów, w tym ból, nudności, utratę wzroku i wrażliwość na jasne światło.

Jaskra

Jest to stan, który uszkadza nerw wzrokowy. Często jest to spowodowane wysokim ciśnieniem krwi, które może być skutkiem ubocznym długotrwałego stresu.

Jak widać, stres wpływa na oczy i zdrowie oczu na wiele sposobów, ale dokładniej, w jaki sposób wysoki poziom stresu wpływa na nasze widzenie?