Płytki stara cegła we wnętrzach

Chociaż wewnętrzne ściany z cegły często niosą ze sobą poczucie historii, z pewnością nie oznacza to, że nie mogą być jednocześnie eleganckie i współczesne. Jeśli szukasz sposobów pokrycia wewnętrznych ścian z cegły, rozważ zastosowanie różnorodnych technik i efektów, dobranie uzupełniających się kolorów i materiałów lub odsłonięcie i zachowanie ich charakteru, co może nadać im charakter wyróżniający pomieszczenie. Oto 15 sztuczek, które mogą przekształcić mur z prozaicznego w magiczny. Stare płytki z cegły są pięknym sposobem na wykończenie Twoich ścian w domu.

1. Stwórz teksturowy kontrast
Surowa i nieregularna ściana z cegieł może stworzyć rustykalny kontrast w nowoczesnej łazience, która obejmuje asortyment gładkich, gładkich i wzorzystych płytek. Czarno-biała i szara paleta kolorów w tej łazience nie tylko nadaje jej elegancki wygląd, ale również spaja całość.

2. Stwórz kontrast kolorów
Ta bogata ściana z czerwonej cegły w wejściu dodaje głębi wąskiej przestrzeni i ciepła lodowatej, monochromatycznej palecie kolorów. Płytki z ceglane to piękny element dekoracyjny.

3. Nałóż powłokę
Limewash to oddychająca powłoka zapewniająca miękkie, porowate wykończenie. Wewnętrzna ceglana ściana w tym domu jest kontynuacją ściany zewnętrznej, a wapno służy do zmiękczenia czerwonej cegły w środku. „Ten wynik wymagał dwóch warstw. Produkty budowlane do cegielni.

4. Baw się rozmiarem i układem
Ten ciemny i rustykalny mur ceglany jest zbudowany z cegieł rzymskich – o wysokości 50 milimetrów – co czwarty rząd standardowych cegieł – o wysokości 76 milimetrów – co dodaje mu subtelnych detali i dalszej tekstury.

5. Obramowanie przekroju
W tym domu odsłonięty jest tylko fragment oryginalnego muru, który częściowo został uszkodzony. Otaczająca biała ściana otacza ceglane tło, które jest również doskonałym miejscem do wieszania drewnianych półek w geometrycznym kształcie.

6. Rzuć okiem
Zdecydowana większość ceglanych ścian w tej części mieszkalnej została pomalowana na biało, z wyjątkiem okręgu, który daje wgląd w odzyskane gliniane cegły, które tworzą strukturę domu. Ceglane koło staje się w pewnym sensie dziełem sztuki i eliminuje potrzebę dekoracji ścian.

7. Zbuduj ścianki działowe
Ten innowacyjny dom jest hołdem dla kultowej australijskiej szopy z wełny. Zdobywając nagrodę Stowarzyszenia Projektantów Budowlanych Wiktorii w 2011 r. Za najbardziej innowacyjne zastosowanie cegły, ma ściany z cegły z recyklingu, które dzielą przestrzeń wewnętrzną i zapewniają masę termiczną.

8. Umyć je…
Bardziej nieprzezroczyste niż wapno, wybielanie lub malowanie odsłoniętej ściany z cegły może z pewnością służyć do zmiany koloru, wyglądu i nastroju pomieszczenia. Ściana z bielonej cegły ma poziom krycia, który ujawnia subtelne odcienie pierwotnego koloru cegły i ma tę dodatkową zaletę, że pomaga ożywić wnętrza. Solidna, pomalowana na czarno ściana dodaje głębi i luksusu przestrzeni życiowej oraz zakrywa ścianę, która mogła zostać zbudowana z nieestetycznego wyboru cegły z minionej epoki. W połączeniu z jasną tapicerką i meblami z jasnego drewna efekt jest nie tylko dość uderzający, ale także podnosi atmosferę w pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli nie ma dużo światła.

9. Układanie cegieł dla kontrastu
Odsłonięta ceglana ściana służy jako panel tylny w tej industrialnej kuchni. Dodatkowo cegły zostały ułożone warstwowo, aby wystawały i cofały się, tworząc kontrast, teksturę i cień.

10. Zachowaj jego zużycie
Dziewięciometrowa ceglana ściana imprezowa na tym tarasie edwardiańskim zachowała się za centralną klatką schodową – nadal nosi ślady dawnego kominka. Wybierz się na wycieczkę po pozostałej części tego domu

11. Naśladuj kształt cegieł
Cegły z lat 70. XX wieku mają wydłużony poziomy profil, podobnie jak armatura łazienkowa przymocowana do ściany, w tym toaletka, wpuszczana półka i lustro. Czarno-białe ramy i powierzchnie wyróżniają się na tle ciepłej pomarańczowej cegły.
Studio 74 architekci

12. Wymieszaj.
Ściany wewnętrzne tego ceglanego domu z połowy wieku charakteryzują się charakterystyczną mieszanką odzyskanych cegieł i kolorowych, szkliwionych cegieł. Odzyskane cegły zostały z grubsza oczyszczone, pozostawiając wiele wcześniej istniejących śladów. „Dzieciaki rysowały niektóre z nich z biegiem czasu, więc wspaniale było zobaczyć niektóre z nich jako część ściany” – mówi projektantka projektu Anja Michelzahn .

13. Stwórz efekt
zburzenia Ceglane ściany wyszły z mody w latach 80-tych i 90-tych i wiele z nich zostało otynkowanych. Teraz, gdy wrócili do stylu, wygląd oderwanego tynku może stworzyć ciekawy efekt dekoracyjny na ścianie, tak jak ma to miejsce w tej jadalnej zagładzie.

14. Użyj zaprawy kontrastującej kolorystycznie
Ściana z cegły może wyglądać bardziej współcześnie dzięki zaprawie kontrastującej (ale uzupełniającej) z cegłą. Tutaj jasna zaprawa zaprawa łączy się z białą ścianą i kontrastuje z ciemnoczerwonymi i brązowymi cegłami.