Plan dietetyczny dla cukrzyków

Szczegóły sprawiają, że ten plan jest tak prosty i realistyczny do naśladowania, obejmują najlepsze produkty dla diabetyków, takie jak złożone węglowodany (pomyśl o pełnych ziarnach oraz świeżych owocach i warzywach), chude białko i zdrowe tłuszcze. Te węglowodany są zrównoważone w czasie każdego dnia podczas każdego posiłku zawierającego 2-3 porcji węglowodanów (30-45 gramów węglowodanów), a każda przekąska zawierające około 1 węglowodanów porcję (15 g węglowodanów). Aby zapobiec zbyt szybkiemu wzrostowi poziomu cukru we krwi, ograniczyliśmy rafinowane węglowodany (takie jak biały chleb, biały makaron i biały ryż), a także ograniczyliśmy tłuszcze nasycone i sód, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie, jeśli jesz za dużo. .

To, czego zdecydowanie nie skąpiliśmy, to smak. Posiłki i przekąski w tym planie dieta cukrzycowa, zawierają świeże składniki oraz mnóstwo ziół i przypraw, które dodają smaku bez dodatkowego sodu. Jedzenie z cukrzycą nie musi być trudne – wybierz różnorodne pożywne pokarmy, tak jak robimy to w tym planie dietetycznych posiłków, i dodaj codzienne ćwiczenia, aby uzyskać zdrowe i zrównoważone podejście do leczenia cukrzycy

Zobacz wszystkie nasze plany zdrowych posiłków dla diabetyków i nie przegap naszej kolekcji pysznych przepisów na cukrzycę .

Gratulujemy ukończenia tego tygodniowego planu posiłków dieta cukrzycowa. Niezależnie od tego, czy przygotowałeś każdy posiłek w tym planie, czy po prostu wykorzystałeś go jako przewodnik po zdrowym odżywianiu, mamy nadzieję, że był dla Ciebie inspirujący, ekscytujący i pouczający. Nie przegap naszych innych planów zdrowych posiłków dla diabetyków i kolekcji pysznych przepisów przyjaznych dla cukrzyków .