Jak znaleźć profesjonalnego księgowego?

Obecnie istnieją coraz mniejsze i łatwiejsze wymagania, aby zostać księgowym. Może to powodować, ze osoby po kursach i z niedużym doświadczeniem zakładają firmy i chcą świadczyć tego typu usługi. Oczywiście nie ma problemu jeśli trzeba wklepać kilka faktur do systemu i rozliczyć prosty PIT, problemy zaczynają się jednak przy bardziej skomplikowanych usługach rachunkowych. Żyjemy w kraju, w którym nikt nie jest karany za popisywanie się. Marketing tak głęboko przesiąkł świat i był tak przesiąknięty kłamstwami, że oszustwo określa się teraz mianem public relations lub marketingu. Wypowiedzenie jest określane jako optymalizacja zatrudnienia lub modernizacja firmy. Samooszukiwanie się nazywa się budowaniem wizerunku lub wewnętrzną psychoanalizą. Aby jednak nie odbiegać zbytnio od tematu artykułu, wróćmy do biur rachunkowych. Poligonem do tego artykułu będzie profesjonalne biuro rachunkowe Kraków, takie jak na przykład Rachmistrz.

Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę?

1. Koszty tłumaczeń

Pierwszym oczywistym kryterium wyboru usługi jest oczywiście cena, jaką oferuje księgowy. Mimo, że kupujemy ten sam produkt, wybieramy go z najtańszego sklepu, niestety z usługą rachunkową nie możemy być pewni, że firmy A, B i C oferują ten sam produkt. Jednak cena jest ważnym kryterium przy wyborze najlepszego biura, ale uważajmy też na zbyt tanią ofertę.

2. Data wykonania

Drugim ważnym kryterium jest czas oczekiwania na realizację księgowości. Jeśli potrzebujemy pilnych analiz i sprawozdań, jest to możliwe w niektórych firmach za specjalną dopłatą. W pozostałych przypadkach jest to bezpośrednio wliczone w cenę usługi. Oprócz szybkości, z jaką firma deklaruje księgowość Kraków, ważny jest również rzeczywisty czas dostawy. To ważne kryterium wyboru.

3. Komentarze

Trzecim ważnym kryterium są opinie o firmie księgowej, które można znaleźć w Internecie. Jeśli wielokrotnie widzimy negatywne recenzje, na przykład o błędach lub niespójnych sprawozdaniach i dokumentacji księgowej, powinna zapalić się czerwona lampka. Opinie pozwalają nam wyróżnić najgorszą grupę firm w otoczeniu. Unikajmy ich.

4. Doświadczenie i reputacja

Jeśli biuro rachunkowe ma długą historię, współpracuje z dużymi firmami, ma ładne nowoczesne biuro z parkingiem, a sekretarka wita nas kawą w lobby, to dobry znak. Co gorsza, gdy to wszystko ma znaczący wpływ na cenę usług księgowych. Jest to jednak oznaka prestiżu i być może dobrej sytuacji finansowej firmy, co niewątpliwie przekłada się na liczbę klientów.

5. Tryby współpracy

Ważny może być dla nas styl współpracy oferowany przez biuro. Pomocne są wszelkie nowoczesne narzędzia do pracy i wglądu online. Również komunikacja przez telefon lub wideorozmowę pozwoli zaoszczędzić Ci czas na dojazd i dowóz faktur i dokumentów gdy szukasz usługi biuro rachunkowe Kraków cennik. W ten sposób księgowy oferuje nam najlepszą możliwą obsługę.

6. Kontakt i dobra atmosfera

To kolejne kryterium, ale zawsze miłe jak wisienka na torcie czy parasol w ulewie. Lubimy pracować z miłymi ludźmi, którzy nas nie poniżają, szybko reagują na e-maile, odbierają telefony i informują nas, jak się sprawy mają. To miłe, gdy ludzie, od których kupujemy usługi, nie są zbytnio zainteresowani pieniędzmi i mogą realizować drobne usługi bez pobierania od nas za wszystko pieniędzy.