Jak wybrać odpowiedni makijaż: pod wyglądem i pod ubraniem?

Wybór makijażu pasującego do Twojego wyglądu i ubrania to opcja korzystna dla obu stron! W końcu chcesz, aby cały obraz był kompletny, co oznacza, że ​​wszystkie jego elementy muszą być w harmonii. Makijażysta Wrocław doradzi ci także w kwestii ubioru. Ale na czym ważniejsze jest skupienie się przy wyborze makijażu — ubrania czy cechy wyglądu? Przede wszystkim makijaż należy dobrać do obrazu jako całości, to znaczy, że główną rolę będzie tutaj odgrywać odzież. I tylko jeśli założysz neutralne rzeczy lub jeśli w pełni odpowiadają rodzajowi twojego wyglądu, makijaż jest już wybrany dla samego wyglądu.

Makijaż dla stylu ubioru: co jest co?

Aby wybrać dobry makijaż na ubrania i nie przeliczyć się, możesz bezpiecznie zastosować następujące zasady. Klasyczny makijaż ślubny Wrocław dla oczu z przyciemnionym zewnętrznym kącikiem nadaje się do tradycyjnych stylizacji, czyli: klasycznych garniturów (spodnie i spódnice) i sukienek, ubrań o prostym kroju do kolan i poniżej, ołówkowej spódnicy, sukien wieczorowych sięgających do podłogi. Makijaż klasyczny sprawdza się również w stylu biznesowym, gdzie dominują monochromatyczne kolory i wzory. Jeśli nacisk kładziony jest na wygląd, ten makijaż nadaje się również do klasycznego wyglądu.

Charakteryzuje się prostymi rysami twarzy, np. prosty nos, dobrze zarysowane usta, równe brwi, wymodelowane kości policzkowe, wydłużony kształt twarzy – owalny, kwadratowy, prostokątny. Styl klasyczny dosłownie przetłumaczony z łaciny oznacza „wzorowy”.

Opiera się na konserwatyzmie i jest najbardziej elegancki ze wszystkich. Zarówno w ubraniach, jak i fryzurach, makijażu klasyki charakteryzują się wyrafinowaniem, wyrafinowaniem, powściągliwością i brakiem zbędnych rozpraszających drobiazgów. W związku z tym makijaż w stylu klasycznym powinien przede wszystkim dawać efekt zadbanego wyglądu.

Strzała nadaje obrazowi romantyczny nastrój, dzięki czemu będzie idealnym uzupełnieniem ubrań w romantycznym stylu. Obejmuje to puszyste spódnice, rozkloszowane spódnice, ubrania z falbankami, marszczeniami i kokardkami, sukienki, przedmioty z tiulu, urocze damskie nadruki (motyle, kwiaty, groszek), sukienki koktajlowe, delikatny wygląd itp.
Mówiąc o wyglądzie, wybieramy strzałkę dla tych dziewcząt, które są zdominowane przez zaokrąglone lub miękkie rysy twarzy. Na przykład jest to okrągła twarz, pulchne usta, łukowate usta, zaokrąglone lub delikatnie zarysowane brwi, zadarty nos, duże lub okrągłe oczy, dziecinny wygląd. Charakterystyczne cechy stylu romantycznego to naiwność, czystość, kokieteria i swobodna żartobliwość. Dlatego dominują w nim miękkie, zaokrąglone kształty, piękne faktury, delikatne pastelowe odcienie. A czerń w tym przypadku służy tylko do akcentów, aby nie przeciążać obrazu i nie czynić go zbyt dramatycznym. Smokey eyes — dla dramatycznego, uwodzicielskiego spojrzenia

Makijaż smoky eyes wprowadza dramat i seksualność, tworzy wyzywający wygląd. Smoky eyes są bardziej odpowiednie do dramatycznych i ekstrawaganckich stylów ubioru, grunge, rockowych, a w niektórych przypadkach casual. Odpowiednie są tu dżinsy, skórzane kurtki, krótkie spódniczki, obcisłe sukienki, ubrania z wyrazistością, minimum koloru, ekstrawagancki wygląd, stroje z cekinami, sex style i tak dalej.
Dramatyczny styl ubioru charakteryzuje się dekoracyjnymi, czasami nienaturalnymi formami, misternymi krojami i detalami, które często nie mają funkcjonalnego celu. Ten styl można nazwać królewskim, luksusowym, seksownym, wyzywającym, agresywnym, a nawet drapieżnym.

Jeśli do rysów twarzy dobierzemy makijaż smoky eyes, to makijaż smoky eyes będzie najbardziej odpowiedni dla twarzy, w których dominują proste lub ostre rysy, a także duże, a nawet trochę szorstkie stanie się w tym przypadku idealnym wyborem. Charakteryzuje się równomiernym odcieniem skóry, na którym oczy wyróżniają się dramatycznie za pomocą cieni, pierzastego eyelinera lub ołówka. I lepiej pozostawić usta naturalne lub, na wieczorny wygląd, preferować ciemne, stonowane odcienie.