Ile kosztuje przeprowadzka w 2022 roku?

Kto kupuje mieszkanie lub dom, wie, że to ogromny koszt, a jeśli doliczy do tego poboczne koszty, wychodzi na to, ze trzeba mieć nazbierane sporo gotówki. Na czym zaoszczędzić, a na czym się nie da lub nie warto? to popularna kwestia jeśli chodzi o przeprowadzki mieszkań Warszawa. W tym artykule pochylimy się nad zagadnieniem ile kosztuje przeprowadzka w 2022 roku.

Co wpływa na cenę przeprowadzki?

Istotny wpływ na cenę przeprowadzki ma wiele czynników, o których możemy nie mieć pojęcia. Wtedy, gdy otrzymają Państwo kosztorys w głowie nasuwa się bezpodstawne pytanie: „czemu tak drogo?”. Musimy zrozumieć, że jak w każdym biznesie tak i w tym najdroższa jest praca ludzka. To nie czasy, kiedy osiłki nosiły kanapy za 20zł dniówki. Ciężka praca przy przeprowadzce wymaga wypłaty wyższej niż minimum krajowe. Pracownicy muszą mieć kwalifikacje do podnoszenia ciężarów i przechodzić szkolenia BHP. Tak więc jeśli przemnożymy pracowników firmy transportowe w liczbie na przykład trzech razy kilka godzin razy stawka godzinowa, wychodzi pokaźna sumka. Po drugie częstym błędem jest postrzeganie ile powinniśmy zapłacić przez naszą stawkę godzinową. No bo skoro my zarabiamy na przykład 20zł na rękę za godzinę pracy, dlaczego ten fachowiec życzy sobie 80zł. Prawda jest taka, że w usługach człowiek nie ma całego grafiku zapełnionego Klientami, ma luki w harmonogramie. Oprócz tego należy doliczyć koszty dojazdów od Klienta do Klienta i czas przeznaczony na przerwę obiadową. Do tego należy doliczyć niemałe koszty pracy, czyli podatki, zus i inne. Na końcu trzeba doliczyć koszty księgowości oraz marketingu. Dlatego, aby temu usługodawcy wyszło 20zł na rękę Klient musi zapłacić nawet trzy razy tyle.

Ile kosztuje przeprowadzka?

Ciężko dokładnie powiedzieć ponieważ zależy to od bardzo wielu czynników. Dużo droższe są przeprowadzki Warszawa od przeprowadzek w małym mieście. Odległość ma tutaj zasadnicze znaczenie, ponieważ to zarazem czas pracy kilku osób z ekipy, jak również koszty paliwa. Po drugie jeśli Klient zażyczy sobie pakowanie i zabezpieczanie cennych mebli, przenoszenie fortepianu lub stołu bilardowego to również mocno wpłynie na koszt. Inaczej nosi się rzeczy jak jest duża winda, inaczej jak jej nie ma. Przeprowadzki Ursynów dla przykładu to koszt rzędu 80zł za godzinę pracy jednej osoby z użyczeniem transportu. Ile jest w innych firmach i miastach? Tego nie wiem, ale polecam poszperać w internecie wpisując w Google zapytanie z dopiskiem cennik.