Dlaczego Twoje wyłączniki ciągle się wyzwalają

W takim czy innym czasie wszyscy byli w trakcie używania jakiegoś urządzenia elektrycznego, kiedy nagle wszystko się zatrzymało! Co się stało? Cóż, prawdopodobnie uruchomiłeś wyłącznik lub, jak zwykle to nazywamy, uszkodziłeś obwód. Nie ma jednak strachu gdy chodzi o instalacje elektryczne Wrocław!

Może to spowodować wiele zdarzeń. Najczęstszym jest używanie zbyt wielu elementów elektrycznych w tym samym obwodzie w tym samym czasie.

NAJGORSI PRZESTĘPCY

Typowymi przedmiotami, które często przeciążają obwody, są suszarki do włosów, kuchenki mikrofalowe, tostery, ekspresy do kawy i elektryczne grzejniki do pomieszczeń. Te elementy pobierają dużo prądu, więc gdy wszystkie działają w tym samym czasie, zadziałanie wyłącznika jest prawie pewne. Wyłączniki (wyłączniki w panelu obsługi elektrycznej) są oceniane według liczby „amperów”, które obsługują. Większość domów posiada instalacje elektryczne która będzie miała wyłączniki 15-amperowe, a kilka wyłączników o wyższych wartościach w zakresie 20-30 amperów będzie obsługiwać większy prąd.

JAK DUŻO JEST ZA DUŻO?

Załóżmy, że używasz tostera i ekspresu do kawy i musisz włożyć coś do kuchenki mikrofalowej. Prawdopodobnie wysadzisz wyłącznik. Jeśli masz klimatyzator montowany w oknie i zdecydujesz się użyć odkurzacza podłączonego do tego samego obwodu, prawdopodobnie wyłączysz ten wyłącznik. Bez tych wyłączników obie te sytuacje prawdopodobnie spowodowałyby pożar elektryczny.

KILKA GNIAZDEK NA OBWÓD

Należy pamiętać, że do jednego obwodu może być podłączonych kilka gniazdek. Odkurzacz w pokoju rodzinnym można podłączyć do tego samego obwodu, co toster w kuchni.

Jeśli masz takie problemy, możesz obsługiwać mniej elementów na jednym obwodzie lub możesz poprosić elektryka o ocenę i modernizację rozdzielni, aby dostosować go do swoich potrzeb. Bez problemu zajmę się tym jako elektryk Wrocław