Czym jest przedłużanie i zagęszczanie rzęs?

Przedłużanie rzęs to półtrwałe włókna, które przykleja się do naturalnych rzęs, aby wydawały się dłuższe, grubsze i ciemniejsze. Celem przedłużania rzęs jest nadanie oczom makijażu bez użycia tuszu do rzęs lub innego makijażu oczu.

Chociaż sztuczne rzęsy również mogą osiągnąć ten efekt, istnieją pewne kluczowe różnice między sztucznymi rzęsami a przedłużaniem rzęs. 

Sztuczne rzęsy zwykle mają paski, które przykleja się w górnej części naturalnej linii rzęs i usuwa pod koniec dnia. Przedłużanie rzęs to pojedyncze włókna, które są przyczepiane do każdej naturalnej rzęsy pojedynczo. Po nałożeniu rzęsy przedłużane powinny wystarczyć na przeciętną żywotność rzęs naturalnych, która waha się od sześciu tygodni do dwóch miesięcy.

Rodzaje przedłużania rzęs różnią się w zależności od budżetu i studia rzęs, które odwiedzasz. Przedłużanie rzęs Łódź może być wykonane z różnych materiałów, m.in

 • Jedwab 
 • Norki
 • Syntetyczne, takie jak sztuczna norka lub włókna z tworzywa sztucznego 

Włókna mogą mieć różne długości, odcienie i poziomy skrętu, aby spełnić większość preferencji klientów. 

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, technik rzęs powinien użyć kleju medycznego do mocowania przedłużeń. Kleje medyczne są bezzapachowe; odporny na pot, wodę i olej; wrażliwe na większość rodzajów skóry. 

Plusy przedłużania rzęs

Jeśli zastanawiasz się, czy przedłużanie rzęs jest dla Ciebie odpowiednie, rozważ za i przeciw. Niektóre z zalet przedłużania rzęs obejmują:

 • Wyglądają pięknie – prawidłowo wykonane przedłużanie rzęs sprawi, że Twoje rzęsy będą przez cały czas wyglądać na długie, pełne i puszyste. W przeciwieństwie do pasków sztucznych rzęs , przy przedłużaniu rzęs możesz bez wysiłku budzić się każdego ranka z rzęsami typu princess lash.
 • Nie musisz czekać, aż zadziałają – na wizytę przedłużania rzęs wchodzisz z rzadkimi, słabymi rzęsami i wychodzisz jak supergwiazda. Błyskawiczna satysfakcja z posiadania pięknych rzęs już po jednej wizycie jest zdecydowanie atrakcyjna.
 • Nigdy więcej tuszu do rzęs – Zgadza się. Koniec z rozmazywaniem, łuszczeniem, bieganiem i podkreślaniem, że jedno oko zawsze wygląda lepiej niż drugie. Dzięki przedłużaniu rzęs tusz do rzęs to już przeszłość, dzięki czemu zaoszczędzisz czas na nakładanie i usuwanie produktu z rzęs.
 • Można je dostosować – niezależnie od tego, czy jesteś naturalnym miodem, czy dramatyczną divą, Twoje rzęsy można dostosować tak, aby pasowały do ​​​​wymarzonego wyglądu. Porozmawiaj ze swoim technikiem o swoich celach związanych z rzęsami, a on dostosuje długość, kolor i wzór podkręcenia do Twoich preferencji.
 • Mogą trwać długo – w miarę upływu czasu naturalny cykl wypadania Twoich rzęs spowoduje wypadanie przedłużek wraz z Twoimi naturalnymi rzęsami. Zwykle zaczyna się to pojawiać kilka tygodni po pierwszej wizycie i trwa do zakończenia cyklu (cztery do dziesięciu tygodni). Możesz jednak uzyskać regularne „wypełnienia”, które sprawią, że Twoje rzęsy będą wyglądać pięknie w nieskończoność.
 • Proces jest bezbolesny – przy prawidłowym nałożeniu nigdy nie powinieneś odczuwać bólu podczas nakładania lub noszenia przedłużanych rzęs. 
 • Wytrzymują wodę – po wykonaniu ostatnich przedłużeń będziesz musiała wysuszyć oczy i rzęsy przez 48 godzin. Po upływie tego czasu powinieneś być w stanie pływać, pocić się i brać prysznic z przedłużaczami, chociaż utrzymywanie ich w suchości pomoże im dłużej wytrzymać.
 • Proces jest (zwykle) bezpieczny – eksperci, w tym dermatolodzy i kosmetycy, wyjaśniają, że przedłużanie rzęs przez licencjonowanego profesjonalistę jest bezpieczne, chociaż wiąże się to z ryzykiem.