Czy należy czyścić przedłużane rzęsy wodą micelarną?

Czy wiesz, dlaczego większość płynów do demakijażu jest na bazie oleju? Początkowo najlepszym sposobem na demakijaż było użycie olejku. Ale niestety, olejek i przedłużanie rzęs nie mieszają się dobrze, ponieważ jest rozpuszczalnikiem, który rozpuszcza klej używany do łączenia przedłużania z naturalnymi rzęsami. Przedłużanie rzęs Łódź to salon, w którym Ci pomożemy przyczepić najlepsze rzęs.

Płyn micelarny to doskonały wybór dla osób z przedłużanymi rzęsami, ponieważ jest to najbezpieczniejszy sposób na czyszczenie bajecznych przedłużeń. Beztłuszczowa woda micelarna przyciąga olej i inne składniki znajdujące się w produktach do makijażu, dzięki czemu jest skutecznym środkiem do demakijażu. Koniecznie przeczytaj listę składników wydrukowaną na produktach do pielęgnacji skóry, aby przypadkowo nie rozpuścić kleju do rzęs. 

Nasi profesjonalni technicy rzęs chcą, abyś wiedziała, dlaczego woda micelarna jest najlepszą opcją do przedłużania rzęs i jak używać tego produktu do ich prawidłowego czyszczenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Dlaczego woda micelarna jest najlepszą opcją do przedłużania?

Woda micelarna, potocznie zwana miękką wodą, to doskonały wielofunkcyjny produkt myjący. Ze względu na proporcję składników w wodzie micelarnej działa cuda w usuwaniu każdego rodzaju uporczywego makijażu. Zawiera dwa podstawowe składniki – wodę oczyszczoną oraz łagodne środki powierzchniowo czynne (związki myjące). Mieszanie tych małych cząsteczek środka powierzchniowo czynnego powoduje, że pozostają zawieszone, tworząc mikroskopijne kulki zwane micelami.

Micele mają siłę przyciągania podobną do magnesów. Ciągną w ich stronę brud i olej. Nawet najbardziej wymagające produkty do makijażu zmiękczają i zmywają się po nałożeniu wody micelarnej.

Płyn micelarny to najbezpieczniejszy sposób na oczyszczenie klasycznych lub objętościowych rzęs bez ich uszkadzania. Chociaż woda micelarna z olejkiem może osłabiać siłę kleju do rzęs, produkt na bazie wody jest całkowicie bezpieczny.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli środki powierzchniowo czynne obecne w wodzie micelarnej pozostaną na skórze po użyciu, osoby o wrażliwej skórze mogą doświadczać problemów, takich jak wypryski i suchość skóry. Dlatego, jeśli zmagasz się z wrażliwą skórą, odradza się w ogóle stosowanie wody micelarnej.

Kroki, aby wyczyścić przedłużanie rzęs wodą micelarną

Po zakupie odpowiedniej wody micelarnej następnym krokiem jest rozpoczęcie jej używania! Ten produkt nie powoduje żadnych uszkodzeń rozszerzeń ani ich przedwczesnego zrzucania. Zagęszczanie rzęs w mieście Łódź musi odbywać się przy pomocy micelarnej wody.

Jeśli lubisz nakładać tusz do rzęs, eyeliner, cień do powiek lub dowolny rodzaj makijażu oczu, skorzystaj z tego poradnika, jak używać wody micelarnej do prawidłowego usuwania produktów do makijażu bez uszkadzania swojego bajecznego klasycznego zestawu do przedłużania rzęs .

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wycelować w obszar wokół oczu. Za pomocą wody micelarnej usuń makijaż twarzy w tym obszarze, nie wchodząc w kontakt z fałszywymi rzęsami. 
  • Następnie użyj szczoteczki do rzęs (musi być niestrzępiące się, puszyste i miękkie), delikatnie nałóż płyn micelarny na przedłużane rzęsy. 
  • Zwilż pędzel do makijażu kilkoma kroplami wody micelarnej i delikatnie rozprowadź go na różnych częściach rzęs.
  • Delikatnie poruszaj szczoteczką na górze i pod przedłużeniami rzęs, aby woda micelarna się w nie wchłonęła.
  • Nie szoruj, nie szarp ani nie pocieraj mocno rzęs podczas czyszczenia, ponieważ może to wpłynąć na ich wytrzymałość. Może to spowodować przedwczesne wypadanie przedłużanych rzęs .
  • Za pomocą szczoteczki do rzęs możesz zacząć rozczesywać rzęsy. Przytrzymaj szczoteczkę tuszu pod rzęsami i delikatnie przeczesz ją ruchem do góry.
  • Używając szczoteczki do rzęs, musisz jednocześnie użyć suszarki lub miniwentylatora, aby zakończyć proces suszenia. Upewnij się, że używasz suszarki w chłodnym miejscu, trzymając ją kilka centymetrów od rzęs, aby uniknąć dodatkowego nacisku na wiązanie rzęs.
  • Po skończeniu nie ma pośpiechu, aby zmyć płyn micelarny, ponieważ jest pozbawiony oleju i innych pozostałości i jest całkowicie bezpieczny do przedłużania rzęs.
  • W przypadku czegokolwiek, zawsze zaleca się wypróbowanie produktu na mniej wrażliwej części ciała przed użyciem produktu na rzęsy. Ponadto zalecamy wykonanie testu płatkowego, aby upewnić się, że nie jesteś uczulony na żaden ze składników produktu.
  • Po teście płatkowym, jeśli poczujesz nieprzyjemne pieczenie lub mrowienie, najlepiej zaprzestać używania produktu. W niektórych przypadkach alergia może wystąpić nawet po wykonaniu testu płatkowego. W takim przypadku należy jak najszybciej usunąć produkt ze skóry przy użyciu wody.

Wniosek

Twoje rzęsy przedłużane są wrażliwe, dlatego niezwykle ważne jest, abyś używała produktów, które ich nie zaszkodzą. Używając Wody Micelarnej do mycia rzęs, unikasz kontaktu przedłużek z olejem i niszczenia kleju do rzęs. Aby przedłużyć żywotność swoich rzęs i wydłużyć czas między dolewkami, koniecznie zwracaj uwagę na produkty, których na nie używasz. 

Oprócz świadczenia najwyższej jakości usług dla swoich klientów, profesjonaliści z Wisp Lashes mogą zaproponować szeroką gamę produktów przyjaznych rzęsom, które zapewnią dłuższą trwałość przedłużanych rzęs. Jeśli szukasz nowego zestawu do przedłużania rzęs, który pasuje do Twoich potrzeb i budżetu, wejdź na naszą stronę internetową i zarezerwuj już dziś!