Co wiemy o dzisiejszych odtwarzaczach CD

Co wiemy o dzisiejszych odtwarzaczach CD

Odtwarzacz CD jest jednym z najbardziej znanych źródeł odtwarzania dla miłośników muzyki. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że format CD jest na szerszym rynku od prawie 40 lat. Jednak producenci stale się poprawiają. Nowoczesne odtwarzacze CD mają wiele dodatkowych funkcji, a nawet zastrzeżone oprogramowanie.

Każdy odtwarzacz CD posiada mechanizm transportu, który posiada system odczytu danych z płyty, konwerter cyfrowo-analogowy oraz szereg analogowych stopni wyjściowych. Na współczesnym rynku, w szerokim zakresie, prezentowane są zarówno urządzenia oddzielne (bez części analogowej), jak i połączone, Odbiorniki CD , w których odtwarzacz CD jest połączony w jednym korpusie, tuner oraz wzmacniacz stereo .

Jeśli odtwarzacz CD posiada wyjście cyfrowe, którego sygnał jest przed wbudowanym w urządzenie przetwornikiem cyfrowo-analogowym, to jako skuteczny sposób na poprawę jakości dźwięku odtwarzacza , możesz zaproponować podłączenie zewnętrznego konwertera cyfrowo-analogowego < /span> (w przypadku, gdy jego parametry są wyższe niż wbudowanego DAC).

Nie jest tajemnicą, że dziś CD Audio nie jest już określane jako szczyt doskonałości. Doprowadziło to do wprowadzenia nowego formatu audio & ndash; SACD, dla którego oferowane są odpowiednie odtwarzacze.

Odtwarzacz SACD ma znacznie lepsze parametry niż konwencjonalny odtwarzacz CD. Są to szersze zakresy częstotliwości i dynamiki oraz wysokiej jakości odtwarzanie płyt CD Audio. Zawarty w high-endowym systemie odtwarzacz SACD zapewni słuchaczowi dobrą jakość dźwięku.