Co powoduje wysoki koszt mebli na wymiar w 2022 roku?

Jest XXI wiek i niedawno zdałem sobie sprawę, że na meble na zamówienie mogą pozwolić sobie tylko ludzie zamożni, a przecież kiedyś wszyscy mieli takie meble w domach. Gdzie jest postęp technologiczny i wzbogacenie społeczeństwa? Dlatego wielu z nas zastanawia się, dlaczego te produkty kosztują w tym momencie tak dużo. Z pewnością każdy kto urządzał mieszkanie i dom marzył, aby mieć meble kuchenne na wymiar Warszawa, drewnianej podłodze, szafkach łazienkowych i porządnym drewnianym stole w jadalni. Niestety rzeczywistość sprowadza tych marzycieli w dół i muszą szybko zmienić kierunek nawigacji ze stolarza na Ikeę lub Agata Meble. Co wpływa więc na wysoką cenę mebli na wymiar?

Drewno jest drogie w 2022 roku

Mamy wiele przepisów dotyczących wyrębu drzew w Europie i na świecie, co oznacza, że ​​nie można wejść do lasu i ściąć tak pięknego starego drzewa jak kiedyś. W tym celu „wyhodowano” stosunkowo młode drzewa, a na meble wykorzystuje się deski z sadzonek. Jeśli chcemy solidnej płyty, musimy za nią dużo zapłacić i niekiedy sprowadzać drewno z dalekich zakątków świata, na przykład z Kongo.

Wysuszanie drewna

Kolejnym problemem wpływającym na wysoką cenę jest wysuszenie drewna, aby nadało się jako budulec stoły na zamówienie Warszawa. Ten proces może trwać wiele lat. Utrzymanie i konserwowanie tego produktu jest również drogie, ponieważ jest procesem czasochłonnym, a specjalne bejce kosztują swoje. Po tym poznasz fachowców, ze dopełniają procesów suszenia i odleżenia drewna.

Praca stolarza a cena mebli

Stolarstwo to zawód starożytny, ale dziś nie jest łatwo znaleźć doświadczonego profesjonalistę, który wie, co robi. Coraz więcej rzeczy powstaje z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn. Doświadczony i profesjonalny rzemieślnik jest więc doceniany we wszystkich dziedzinach przemysłu i usług. Gdy jednak dzwonimy do specjalistów od stolarstwa, są długie kolejki i cena jest wysoka. Nasze dzieci od lat były namawiane do nauki i studiów, więc na rynku rzemieślników, także stolarskim powstała luka. Tak więc zsumowanie godziny pracy stolarza może sporo kosztować, a wykonanie profesjonalnego mebla na wymiar zajmuje wiele godzin.

Koszty pracy i podatków

Cena gotowego produktu zawsze zawiera w sobie koszty pracy, podatku dochodowego od osób fizycznych, składek ZUS, ubezpieczenia zdrowotnego, które w Polskim ładzie jest wysokie.

Transport i montaż

Transport i montaż mebli na wymiar nie jest łatwym zadaniem z powodu ich dużych rozmiarów. Często, ze względu na solidne surowce, meble te są ciężkie i mogą mieć nieregularne kształty. Dodatkowo są montowane na miejscu, w kuchni i  wszystko musi do siebie dobrze pasować.

Dlatego meble na zamówienie są drogie

Jeśli chodzi o liczenie wszystkich tych aspektów tworzenia mebli na wymiar, musimy liczyć się z wysoką ceną. Stolarz musi oszacować swoją pracę na co najmniej 100 zł za przepracowaną godzinę. Plus koszt asystenta = 200 zł za przepracowaną godzinę. Teraz będziemy liczyć: rozmowa z klientem (jedna godzina), projekt, wybór i zakup materiałów (2 godziny), wykonanie garderoby warszawskiej na miarę (8 godzin), transport i montaż na miejscu (4 godziny), wykonanie w sumie 15×200 zł + koszty materiałowe + podatki + marketing = minimum 5000 zł za szafę na wymiar i inne meble na zamówienie Warszawa.