5 przeoczonych powodów, dla których potrzebujesz klimatyzacji do swojego domu we Wrocławiu

Jeśli jest jedna rzecz, z którą wszyscy możemy się zgodzić, to to, że lato w mieście Wrocław jest bardziej znośne, gdy ma się klimatyzację . Wszyscy znamy to uczucie wychodzenia z upalnego dnia do klimatyzowanego domu: komfort.

Jak zły jest problem? Cóż, we Wrocławiu wilgotność na zewnątrz może wzrosnąć nawet do 94% . To daleko od zalecanej wilgotności około 30%-50% . Aby umieścić tę liczbę 94% w perspektywie, w przeciętnym lecie, według Tariona, większość domów zobaczy 7300 litrów wody, tylko z wilgoci.

Dodaj do tego fakt, że wilgotność względna (RH), która jest dokładniejszym pomiarem tego, jak coś jest gorące, znacznie się pogarsza latem z powodu interakcji między ciepłem, ciśnieniem i wodą. Innymi słowy, 60% wilgotności zimą nie przypomina 60% wilgotności latem. Zamiast tego różnica temperatur jest bardziej wyraźna niż bez wilgotności. A dla wielu to wystarczający powód, aby zainwestować w klimatyzację. Jednak to nie jedyny powód.

W rzeczywistości, dla niektórych o wiele bardziej palące są zagrożenia dla zdrowia i mienia związane z nieznośną wilgotnością we Wrocławiu, coś, co klimatyzatory pomagają złagodzić. Oto jeszcze pięć sposobów, w jakie klimatyzatory pomagają nam w codziennym życiu.

1. Wilgotność powoduje szkody w twoim domu i dobytku

Kilka tygodni temu Telegraph doniósł, że jedno z bezcennych dzieł sztuki Raphaela uległo zniszczeniu. Sprawca? Uszkodzony klimatyzator. Szkoda, że ​​tak wiele szkód można wyrządzić tylko dlatego, że nie doceniono znaczenia klimatyzacji. Co ciekawe, to popularność obrazu spowodowała problem, ponieważ wokół niego tłoczyły się setki ciepłych i wilgotnych ciał, z czego projektant klimatyzatora nie wziął pod uwagę. Montaż klimatyzacji Wrocław możesz oddać w ręce doświadczonej firmy.

To doskonały przykład na to, jak małe odchylenia temperatury i wilgotności mogą powodować ogromne uszkodzenia przedmiotów. Z tego samego powodu, dla którego gitary i inne wrażliwe przedmioty, a nawet szafki kuchenne, muszą być trzymane z dala od warunków wysokiej (i niskiej) wilgotności: niektóre materiały są na to bardzo wrażliwe. Istnieje wiele horrorów, na które można wskazać, ale jasne jest, że ignorowanie poziomu wilgotności może narazić meble i rzeczy na poważne niebezpieczeństwo. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał się przeprowadzić , może to również obniżyć wartość odsprzedaży Twojego domu .

2. Wilgotność sprowadza niechcianych gości do Twojego domu

Health Canada postrzega wilgotność jako główny czynnik zwalczania szkodników. Według niektórych badań inwazję roztoczy często można całkowicie wyleczyć po prostu przez zmniejszenie wilgotności poniżej 50%. Serwis i naprawa klimatyzacji Wrocław to nasza specjalizacja w cały regionie dolnośląskim.

Ponadto wysoki poziom wilgotności zwiększa rozkład organiczny, który uwielbiają owady i wszelkiego rodzaju rzeczy. Pomyśl o tym w ten sposób: pozwalając na wzrost poziomu wilgotności w lecie, zapewniasz główne źródło pożywienia małym zwierzętom w okolicy. Wybierają się z wizytą, a kiedy zobaczą poziom wilgotności w twoim domu, będą chcieli zostać.

3. Wilgotność może powodować toksyczność w twoim domu

To przerażające, ale prawdziwe: woda wyciągnie trochę toksyn z twoich mebli i domu. W rzeczywistości wyższy poziom wilgotności zwiększa szybkość, z jaką niebezpieczne chemikalia, takie jak formaldehyd, wydostają się z przedmiotów do powietrza.

Te chemikalia znajdują się w wielu rzeczach: kanapach, lampach, metalu w kuchence — bardzo trudno jest bez nich prowadzić współczesne życie. Więc kiedy mieszkasz w domu bez klimatyzacji, podejmujesz ryzyko i prawdopodobnie przyjmujesz więcej tych chemikaliów do swojego systemu.

Dodatkowo wiele pleśni występuje tylko w miejscach o dużej wilgotności. Pleśń potrzebuje wody do wzrostu, a jeśli pomieszczenie jest wilgotne, zwykle dość szybko zapuszczają się zarodniki pleśni. Pleśń i ludzie często nie dogadują się, ponieważ wiele pleśni może być toksycznych dla ludzi .

4. Wilgotność może wywołać chorobę

I to prowadzi nas do jednego z największych powodów, o których możemy pomyśleć, aby mieć klimatyzator. Ludzie mają ogólne poczucie, że niska wilgotność w zimie jest szkodliwa dla zdrowia, ale czy wiesz, że wysoka wilgotność może również siać spustoszenie w Twoim układzie odpornościowym?

W niektórych przypadkach problemy zdrowotne są wynikiem alergii na zwiększony poziom brudu i szkodników w powietrzu, ale wiele osób może po prostu mieć normalną ludzką reakcję na zwiększony poziom zarodników pleśni w powietrzu. Wielu lekarzy zaleca swoim pacjentom, którzy mają problemy z oddychaniem, minimalizowanie wilgotności w domu, zwykle za pomocą klimatyzatora.

5. Wilgotność może sprawić, że będziesz nieszczęśliwy

Przez wiele lat naukowcy podejrzewali, że poziom wilgotności jest w jakiś sposób skorelowany z nastrojem. W 1975 roku Persinger i in. wykazały, że istnieje istotny związek między wysokim poziomem wilgotności a niskim nastrojem. Ale przyjrzyjmy się bliżej tej idei.

Wydaje się prawdopodobne, że ponieważ wysoka wilgotność powoduje wiele negatywnych doświadczeń dla wielu osób (patrz powody powyżej), ludzie po prostu naturalnie czują się mniej szczęśliwi, ponieważ ich życie jest znacznie gorsze. Poza tym, jak często byłeś w gorącym autobusie i po prostu czułeś się nieszczęśliwy?

Klimatyzatory są dla Ciebie dobre
Najważniejsze jest to: wilgotność, niska lub wysoka, jest dla ciebie zła. Klimatyzatory umożliwiają kontrolowanie ekstremalnej wilgotności we Wrocławiu, a tym samym pozwalają na nieco większą kontrolę nad swoim zdrowiem. I pamiętaj, że zrobiłeś to, aby zachować zdrowie!